bannerbannerbanner

Masážna terapeutická posteľ StarJETT

    Najčastejšie zdravotné problémy súčasnej doby sa zväčša týkajú bolesti svalov alebo kĺbov. To je z veľkej časti spôsobené tým, že dnes ľudia trávia väčšinu času v sede a chýba im dostatok správneho pohybu. Každý určite zažil bolesť, kimagetorá mu zabraňovala v neobmedzenom pohybe, pôsobila negatívne na jeho  myslenie a tým mu celkovo zhoršovala jeho životnú pohodu.

   Riešením rôzne druhy masáží a relaxačných procedúr, ktoré  uvoľňujú svaly, zbavujú napätia a uvádzajú ľudský organizmus do celkovej harmónie.

     Jedna z možností, ako si dopriať masáž, sú masážne salóny. Dnes sa však oveľa častejšie používajú masážne prístroje a pomôcky, ktoré majú dve základné vlastnosti. Prvá je ich princíp činnosti založený na stimulácií svalov a nervov. Druhou vlastnosťou je to, že ich užívateľ môže používať, kedykoľvek si želá a nie je odkázaný na niekoho ďalšieho. Väčšina týchto zariadení je malej veľkosti a je určená iba pre lokálnu masáž.

    Existujú však i komplexné masážne terapeutické prístroje, ktoré poskytujú masáž celého tela. Takýmito prístrojmi sú aj masážne postele. Masážna terapeutická posteľ StarJETT je termo posteľ, ktorá kombinuje stáročiami overené metódy tradičnej čínskej medicíny a najmodernejšie technológie. Jej masážny systém bol vyvinutý tímom lekárov, elektronických inžinierov a odborníkov, ktorí ho navrhli ako prístroj pomáhajúci pri odstraňovaní bolestí a zdravotných problémov.
image

  Masážna terapeutická posteľ StarJETT je vybavená špeciálnym masážnym mechanizmom s deviatimi masážnymi valčekmi vyrobenými z prírodného liečivého kameňa Jade (tzv. Jade Rollers). Masážny systém je navrhnutý do tvaru „S“, čo zaisťuje, že masážne valčeky jazdia po tvarovaných koľajniciach a presne kopírujú zakrivenie tela. Päť masážnych valčekov zaisťuje masáž chrbtovej časti – teda od krku až po pás. Ďalšie štyri masážne hlavice masírujú spodnú polovicu tela. Všetky masážne valčeky sú vyhrievané. Teplotu vyhrievania je možné nastaviť v rozmedzí od 40° C do 70° C, čo veľmi dobre pomáha pri odstraňovaní bolesti stuhnutých svalov.


Sila kameňov Jade – Jade Rollers

    Jade (Jadeit) je celistvý zelený kameň liečivých schopností. Je to kameň lásky, pokoja a harmónie. V citovom živote prináša mier, harmóniu, tichú radosť, pochopenie, ohľaduplnosť vychádzajúcu z hĺbky duše. Jade kamene vyžarujú "Oi žiarenie" s rovnakou vlnovou imagedĺžkou, akú majú ľudské bunky. Žiarenie kameňov sa tak jednoducho dostane až k  bunkám organizmu a tým podporuje jeho imunitný systém, lieči ochorenia  obličiek, upravuje zlú filtráciu a odvodňovanie tela. Zmierňuje priebeh  chrípkových ochorení, bolesti hlavy a migrény.

  Jadeit má blahodarný vplyv na plodnosť. Je symbolom šťastia,  priateľstva a dlhého života. Jeho zelená farba znižuje horúčku.  Vyrovnáva srdce a emócie. Pri nepokoji a neúnavnosti odstraňuje   kŕčovitosť a dodáva telu pocit pokoja a spokojnosti. Lieči ženské choroby  a odstraňuje poruchy plodnosti. Jade kamene sú známe tiež pre prirodzene vyžarované infračervené svetlo, ktoré má blahodarne účinky na ľudský organizmus.

   A práve z kameňov Jade sú v masážnej posteli vyrobené špeciálne masážne valčeky – tzv. Jade Rollers, ktoré sú pripevnené na koľajniciach a pri masáži pomaly prechádzajú tam a späť pozdĺž celej chrbtice. Jade Rollers sú zároveň tiež vyhrievané, čím plnia jednak funkciu masáže a taktiež funkciu prehrievania, ktorá vychádza zo starej čínskej metódy moxibuscie. Úlohou moxibuscie je nahrievanie akupunktúrnych bodov. Táto technika sa používa pri rôznych prechladnutiach, napr. pri reumatických bolestiach pohybového aparátu. Moxibusciou sa liečia hlavne dlhotrvajúce, vysiľujúce a chronické ochorenia.

  Jade Rollers stimulujú životne dôležité akupunktúrne body, čím podporujú metabolizmus a povzbudzujú imunitný a lymfatický systém. Masážne valčeky neustálym pohybom po celej dĺžke tela vykonávajú masáž svalov od krku až po chodidlá. Masírované svaly sa tak uvoľňujú, zbavujú sa napätia a obnovuje sa ich bezbolestná pohyblivosť.

  Vďaka špeciálnemu výhrevnému systému je možné vykonávať termoterapiu celého tela. Termoterapia znamená liečenie teplom a jedná sa o jednu z najstarších, ale zároveň najúčinnejších techník na zlepšenie krvného obehu, čím dochádza k uvoľňovaniu stuhnutých a bolestivých svalov. Vďaka zahrievaniu sa zároveň zrýchľuje metabolizmus, čo má za následok rýchlejšie odstraňovanie toxickýchimage látok z tela von.

 Masážna terapeutická termo posteľ umožňuje vďaka špeciálnej konštrukcii a kombinácii účinkov Jade kameňov, akupunktúry, shiatsu masáže a infračerveného žiarenia veľmi účinnú masáž celého tela, čím udržiava dobrú pohyblivosť chrbtice, odvádza z tela toxické látky, spomaľuje proces starnutia buniek, zázračne pôsobí na preťažené orgány a posilňuje imunitu. Prístroj je určený pre posilnenie svalstva a formovanie postavy zdravých osôb. Prístroj nie je zdravotnícky prostriedok a nie je určený pre pacientov za účelom liečby porúch pohybového aparátu ani iných ochorení.

 Hlavné prednosti terapeutickej masážnej postele

 • Spojenie liečivej prírodnej sily jade kameňov s modernou technológiou infračerveného žiarenia
 • Kombinácia akupunktúry a moxibuscie uvoľňuje svaly a navracia im ich pohyblivosť
 • Komplexný masážny systém poskytujúci masáž tela od krku až k chodidlám
 • Masáž pomocou 9 masážnych valčekov vyrobených z prírodného kameňa Jade
 • Unikátne špeciálne tvarovaný masážny koľajnicový mechanizmus presne kopíruje zakrivenie ľudského tela
 • Posilňovanie imunitného systému, zlepšovanie krvného a lymfatického obehu
 • Jednoduché ovládanie vďaka prehľadnému diaľkovému ovládaniu
 • 5 automatických prednastavených masážnych programov pre masáž, relaxáciu a celkové uvoľnenie celého vášho organizmu

Kontraindikácie

 • Terapia je absolútne nevhodná ihneď po výdatnom jedle a bezprostredne po nadmernej telesnej námahe, pri celkovom vyčerpaní
 • Masáž sa nevykonáva v tehotenstve a v šestonedelí
 • Krátko po operácii
 • Pri výskyte infekčných chorôb, zápaloch a pri vysokých teplotách
 • Pri výskyte nádorových ochorení
 • Nemasírujeme a neošetrujeme oblasti tela postihnuté kožnými zápalmi (vredy, plesňové ochorenia, kožné vyrážky, hnisavé kožné ochorenia) a kožnými poraneniami (odreniny, rany, a pod.)
 • Nemasírujeme a neošetrujeme kožné útvary (materské znamienka, a i.)
 • Nemasírujeme miesta s výrazne zväčšenými žilami (spravidla na lýtkach), ani následky úrazov (krvné výrony či iné poúrazové stavy)
 • Zvlášť prísny zákaz platí pre masáž brucha pri akýchkoľvek bolestiach v brušnej dutine
 • Onkologické nálezy, TBC
 • Hemofília (krvácavé stavy)
 • Vysoký stupeň osteoporózy (rednutie kosti)

Kedy sa poradiť s lekárom?

 • Choroby srdca (infarkty, srdcové arytmie, vysoký krvný tlak, a pod)
 • Pri cukrovke
 • Pri epilepsii
 • Pri chronických kožných chorobách
 • Pri kŕčových žilách